اپل با Smart HDR از دوربین پیکسل‌های گوگل الهام می‌گیرد

اپل امشب در رویداد ویژه‌ی خود با الهام از دوربین پیکسل‌های گوگل از ویژگی تازه‌ای در سیستم دوربین آیفون‌ها به نام Smart HDR رونمایی کرد.

سیستم دوربین جدید در آیفون ۱۰ اس و ۱۰ اس مکس امشب، در حالی در رویداد ویژه‌ی اپل معرفی شد که برجسته‌ترین ویژگی آن هیچ ارتباطی با سخت‌افزار دستگاه ندارد. بهبود بزرگ امسال به‌کلی در مورد عکس‌برداری محاسباتی است. این عبارت  احتمالا برایتان آشنا به‌نظر می‌رسد؛ زیرا دقیقاً همان قابلیتی است که مهندسان گوگل در ساخت دوربین خارق‌العاده‌ی گوشی‌های پیکسل به آن اتکا کرده‌اند و اپل برای بهبود دوربین آیفون‌ها نیز در همان مسیر قدم گذاشته است.

مقاله‌های مرتبط:

حالت جدید Smart HDR، جدیدترین ویژگی دوربین آيفون از دو قابلیت دوربین پیکسل‌ها الهام گرفته است. ویژگی اول این است که هنگام باز شدن اپلیکیشن دوربین، چهار قاب پیوسته و پشت سر هم ثبت می‌شود؛ بدین معنی که لحظه‌ای که دکمه‌ی شاتر را فشار دهید، درست زمانی است که تصویر گرفته می‌شود و به‌معنی واقعی کلمه کم‌ترین لگ ممکن وجود دارد. ویژگی تازه‌ی بعدی ترکیب هوشمندانه و پیوند قاب‌های مختلف با نوردهی متفاوت از یک تصویر یکسان است. این ویژگی در ادامه به گفته‌ی اپل، بهترین بخش‌های هر قاب را می‌گیرد تا بهترین تصویر ممکن را خلق کند. رویکرد گوگل، ثبت چندین تصویر با نوردهی پایین و ترکیب تمام آن‌ها است؛ در نتیجه اپل شیوه‌ی تقریباً متفاوتی را به‌کار می‌گیرد؛ اما در مجموع شباهت بین این دو رویکرد بسیار زیاد است.

ویژگی جالب توجه بعدی اپل در دوربین جلو، قابلیتی است که پیکسل‌ها فاقد آن هستند؛ یعنی تنظیم عمق میدان پس از ثبت یک تصویر. یک زبانه به کاربر امکان می‌دهد تا دریچه‌ی شبیه‌سازی‌شده‌ی دیافراگم تصویر را تغییر دهد؛‌ در نتیجه کاربر می‌تواند با محو پس‌زمینه، سوژه را از آن جدا یا به‌ همان طریق اطمینان حاصل کند که فوکوس روی تمام قسمت‌های تصویر به یک اندازه باشد. سامسونگ از زمان عرضه‌ی گلکسی نوت ۸ در سال گذشته، چنین تنظیمی را در دوربین‌های گوشی‌هایش ارائه می‌دهد؛ بنابراین می‌توان گفت که اپل امسال در بخش دوربین جلو خود را به این شرکت رسانده است.

منبع: زومیتامکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.

راه های ارتباطی :

گفتگوی تلفنی

02166057992

رضا سرور میزبانی وب پر سرعت

هاست,چت روم,نمایندگی هاست,آلمان,آمریکا,سرور مجازی,پر سرعت,رضا سرور,میزبانی وب پر سرعت,هاست پر سرعت,سرور ارزان,رضا,