غیربهداشتی‌ترین مکان در فرودگاه‌ها را بشناسید

همیشه در سفر، یک ضدعفونی کننده دست به همراه داشته باشید. آلودگی در فرودگاه‌ها ممکن است شما را مریض کنند.

مقاله‌های مرتبط:

حدود ده درصد آنچه که در فرودگاه لمس می‌کنید حامل یک ویروس است و آلوده‌ترین مکان، نقطه ای‌است که تمی‌توانید از رفتن به آن اجتناب کنید.

طبق یک مطالعه منتشر شده توسط سازمان بیماری‌های واگیردار بی‌ام‌سی (BMC Infectious Diseases) در این هفته، سینی‌های بررسی‌های امنیتی، آلوده‌ترین بخش یک فرودگاه هستند.

محققان دانشگاه ناتینگهام و موسسه ملی بهداشت و رفاه فنلاند با انجام تحقیقات در مورد خدمات فرودگاه هلسینکی وانتا به دنبال آلوده‌ترین مکان‌ها گشتند.

اگرچه سینی‌های ریلی امنیتی دارای بیشترین میزان باکتری بودند، اما از مکان‌های با ریسک بالا مانند محوطه‌های اطراف صندوق‌های پول فروشگاه‌ها، در امتداد نرده‌های پله‌ها، در کانترهایی که گذرنامه‌ها بررسی می‌شوند، در زمین‌های بازی کودکان و در هوای سراسر فرودگاه نیز نمی‌توان صرف‌نظر کرد. رایج‌ترین ویروس کشف‌شده در این مناطق، راینو ویروس (rhinovirus) بود که باعث سرماخوردگی می‌شود.

چگونه از آلوده شدن توسط میکروب‌ها در فرودگاه اجتناب کنیم؟

محققین این مطالعه برای مقابله با میکروب‌های اطراف‌تان، شستشوی منظم و با دقت دستان و تمرین سرفه کردن با احتیاط را توصیه می‌کنند.

جاناتان وان تام، پروفسور مراقبت‌های بهداشتی در دانشگاه در یک بیانیه گفت:

مردم می‌توانند با شستشوی بهداشتی دست و همیشه سرفه کردن در یک دستمال، پارچه یا آستین خود به‌خصوص در مکان‌های عمومی، به حداقل رساندن شیوع بیماری‌ها کمک شایانی کنند.

این پیش‌گیری‌های ساده به جلوگیری از همه‌گیر شدن بیماری‌ها کمک می‌کنند. رعایت کردن این نکات در محوطه‌های پرجمعیتی چون فرودگاه‌ها که شاهد سفر حجم بالایی از افراد از مناطق مختلفی از سراسر جهان هستند، بسیار مهم است.

سینی‌ها و سبدها چه در فرودگاه و چه در هواپیما، مستعد جذب میکروب‌ها هستند. در یک تحقیق انجام شده در سال ۲۰۱۵ مشخص شد که میزهای سینی‌دار هواپیما، با وجود ۲۱۵۵ کلونی در یک اینچ مربع، بیشترین میکروب را در محیط یک کابین دارا هستند.

منبع: زومیتامکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.

راه های ارتباطی :

گفتگوی تلفنی

02166057992

رضا سرور میزبانی وب پر سرعت

هاست,چت روم,نمایندگی هاست,آلمان,آمریکا,سرور مجازی,پر سرعت,رضا سرور,میزبانی وب پر سرعت,هاست پر سرعت,سرور ارزان,رضا,