قیمت آیفون 10 از مرز ۱۴ میلیون تومان گذشت؛ موج گرانی تازه‌ای در راه است - طراحی سایت و فروشگاه ساز رایگان و سایت ساز رایگان | دامین رایگان

قیمت آیفون 10 از مرز ۱۴ میلیون تومان گذشت؛ موج گرانی تازه‌ای در راه است

گزارش‌های رسیده از بازار حکایت از افزایش قیمت همه‌ی گوشی‌ها به‌ویژه برند اپل دارد.

بازار موبایل همیشه مستعد نابسامانی و هرج‌ومرج و افزایش قیمت‌ها بوده و هست. این روزها افزایش نرخ دلار از یک سو و اخباری که در رابطه با تخصیص یافتن و نیافتن ارز دولتی به واردات موبایل منتشر می‌شود، موجبات گرانی گوشی را فراهم کرده است.

بر اساس گزارش فعالان بازار، تا این لحظه که هنوز قیمت‌‌های امروز مشخص نشده و قیمت‌ها نسبت به هفته‌ی گذشته افزایش نیافته، آیفون X با قیمت حدود ۱۴.۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. نسخه‌ی آیفون 8 نیز قیمتی حدود ۱۰.۹۰۰.۰۰۰ میلیون تومان دارد. این افزایش قیمت مشمول سایر گوشی‌ها نیز شده است؛ برای مثال گوشی‌ گلکسی اس 9 پلاس سامسونگ ارزشی برابر ۹.۲۰۰.۰۰۰ هزار تومان دارد و گلکسی اس 9 با قیمت ۸.۲۰۰.۰۰۰ معامله می‌شود.

بر اساس گزارش بازاریان، قیمت‌های ارایه شده متعلق به هفته‌ی پیش است و در طول هفته‌ی گذشته قیمت‌ گوشی‌های پرچمدار با افزایش ۲ تا ۳ میلیون تومانی همراه شده‌اند.

مقاله‌های مرتبط:

فعالان بازار معتقدند که اخبار منتشر شده در رابطه با تخصیص نیافتن ارز ۴۴۰۰ تومانی به واردات گوشی و قرار گرفتن موبایل در لیست کالاهایی که ارز توافقی (که هم‌اکنون حدود ۱۰ هزار تومان است) دریافت می‌کنند از یک سو و آغاز تحریم‌ها در طول هفته‌ی جاری، موج تازه‌ای از گرانی را به دنبال خواهد داشت.

از سوی دیگر به دلیل افزایش قیمت‌ها، بسیاری از شرکت‌ها هم امکان واردات با این نرخ را ندارند که احتمال تعطیلی برخی از واحدهای صنفی را افزایش می‌دهد. به این ترتیب جنس در بازار کاهش می‌یابد و قیمت‌ها سیر صعودی به خود می‌گیرد.

منبع: زومیتامکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.

راه های ارتباطی :

گفتگوی تلفنی

02166057992

رضا سرور میزبانی وب پر سرعت

هاست,چت روم,نمایندگی هاست,آلمان,آمریکا,سرور مجازی,پر سرعت,رضا سرور,میزبانی وب پر سرعت,هاست پر سرعت,سرور ارزان,رضا,